2012 Information   2012 Schedule

The 2012 Edition of the Rincon Relays is the 40th consecutive year that the meet has been hosted making it the longest running meet in the Tucson area.

The meet is being adjusted this year to align with the new format for qualifying for the State Meets and the declining financial situation that all schools seem to be facing in recent years.  We are hoping that by adding individual non-relay events that the Rincon Relays will be more attractive to schools strapped for finances but still looking for a unique and different competition.  Each gender will be competing in 16 events this year.  The six field events will be scored 10-8-6-4-2-1 with the top four squads receiving medals.  In the Field Events a squad is comprised of three competitors whose marks are tallied and totaled for scoring and record purposes.  This format is the same as prior years.  There will be seven track relays with the typical four member squads being scored 10-8-6-4-2-1 and medals to the top four teams also as in past years.  NEW THIS YEAR IS THE ADDITION OF THREE INDIVIDUAL RUNNING EVENTS TO ASSIST YOUR ELITE ATHLETES IN QUALIFYING FOR THEIR RESPECTIVE STATE MEETS.  The events are the 100 meter dash, the 300 intermediate hurdles, and the 1600 meter run.  Each school can enter two competitors.  The scoring for these individual events will be 10-8-6-4-2-1. 

Please sign up for this meet on Athletic.net.   Should you have any more questions you may call the people below or go to the Rincon Relays website.

Hank Matz 520-232-5637    Chris Golston 520-891-5531   

Rinconrelays

2012 RINCON RELAYS

Saturday, March 24th, 2012
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Ironwood                   130        2) Buena                     106   
    3) Sahuaro                     86        4) Rincon                     69   
    5) Flowing Wells               58        6) St Augustine Catholic      24
                  Highlighted Marks are Automatic or Provisional
                           40th Annual Rincon Relays
                           Saturday, March 24th, 2012  
                         Rincon High School, Tucson AZ                         
                                  Girls Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Open Race
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
Finals
  1 Christman, Savaughn       10 Buena                  12.52      12.79   0.7  2  10   
  2 Radmore, Felicity          9 Buena                  13.44      13.02   0.7  2   8   
  3 Yang, Tiffany             11 Ironwood               13.34      13.04   0.7  2   6   
  4 Sandbloom, Jenna           9 Ironwood               13.54      13.47   0.7  2   4   
  5 Erchull, Alana            11 St Augustine           13.24      13.57   0.7  2   2   
  6 Effiwatt, Marlene         10 Rincon                            14.19   0.8  1   1   
  7 Cardosa, Giselle          12 Flowing Wells          15.34      14.71   0.8  1 
  8 Dunscombe, Kristina       10 Sahuaro                           14.80   0.7  2 
  9 Malings, Briana           10 Flowing Wells          14.54      14.83   0.8  1 
 10 French, Kristen           11 Rincon                            14.96   0.8  1 
 11 Gradillas, Danielle        - Sahuaro                           16.66   0.8  1 
 
Girls 1600 Meter Run Open Race
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Moyer, Margie              9 Rincon               5:49.10    5:45.78   10   
  2 Bonine, Shea              10 Ironwood             5:53.00    5:55.77    8   
  3 McCloskey, Brianna        11 Buena                6:04.00    5:57.39    6   
  4 Adams, Sierra              9 Ironwood             5:58.00    5:59.92    4   
  5 Valdenegro, Maihalani     12 St Augustine         6:22.35    6:26.77    2   
  6 Saucedo, Daniela          10 Rincon               6:04.65    6:29.12    1   
  7 Moore, Makayla             9 Flowing Wells        6:53.30    6:36.13  
  8 Brooks, Teresa            10 Sahuaro              6:38.23    6:37.20  
  9 Camacho, Bianka           11 Flowing Wells        6:53.00    6:48.31  
 10 Powell, Kristen           10 Sahuaro              6:42.00    7:00.38  
 11 Kennedy, Haley            10 St Augustine         7:19.20    7:11.95  
 12 Kenney, Leslie             9 Rincon               6:10.25    7:31.67  
 
Girls 300 Meter Hurdles Open Race
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Fotinos, Nicole           11 Sahuaro                47.32      49.81   2  10   
  2 Gaul, Katherine           11 Sahuaro                52.18      51.23   2   8   
  3 Wendt, Maggie             12 Ironwood               53.82      52.36   2   6   
  4 Saffo, Brittany           11 Buena                  53.38      54.26   2   4   
  5 Taylor, Kaitlin           11 Flowing Wells          54.56      54.35   1   2   
  6 Walker, Kelly             12 Rincon                 54.48      54.40   2   1   
  7 Sanchez, Anna             10 Buena                  54.10      55.85   2 
  8 Ramey, Helen              12 Ironwood               59.28      58.21   1 
  9 French, Kristen           11 Rincon                 58.64      59.11   1 
 10 Watson, Myani             11 Flowing Wells        1:02.84    1:03.26   1 
 11 Kimble, Leigh             12 Rincon                          1:03.98   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay  - 4 x 100
================================================================================
Relay Record: @ 46.16  1983        Sahuaro                                     
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Buena                                               51.04      49.96   10   
     1) Johnson, Diona 12               2) Christman, Savaughn 10         
     3) Childs, Alexus -                4) Radmore, Felicity 9            
  2 Ironwood                                            52.04      50.53    8   
     1) Yang, Tiffany 11                2) Pogue, Tori 11                 
     3) Li, Joyce 10                    4) Sandbloom, Jenna 9             
  3 Flowing Wells                                       55.64      55.22    6   
     1) Espinoza, Denissa 11            2) Malings, Briana 10             
     3) Ross, Sabrina 11                4) Stohlmann, Jennifer 12         
  4 Rincon  'B'                                         56.36     x57.52  
     1) Kimble, Leigh 12                2) Owens, Ashli 10                
     3) Miller, Sunday 11               4) Edwards, Leslie 9              
  5 Sahuaro                                                        58.46    4   
 -- Rincon                                              51.00         DQ  
     1) Waller, Bekah 11                2) Knittel, Kendra 11             
     3) Urman, Nicole 12                4) Effiwatt, Marlene 10           
 
Girls 4x200 Meter Relay - 4 x 200
================================================================================
Relay Record: @ 1:43.70  1983        Sahuaro                                   
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Buena                                             2:08.50    1:51.06   10   
     1) Childs, Alexus -                2) Johnson, Diona 12              
     3) Radmore, Felicity 9             4) Christman, Savaughn 10         
  2 Ironwood                                          1:55.00    1:56.22    8   
     1) Yang, Tiffany 11                2) Pogue, Tori 11                 
     3) Sandbloom, Jenna 9              4) Li, Joyce 10                   
  3 Rincon                                                       2:00.42    6   
     1) Owens, Ashli 10                 2) Edwards, Leslie 9              
     3) Beckham, Sarah 9                4) Regan, Anik 11                 
  4 Sahuaro                                           1:48.00    2:00.66    4   
     1) Hall, Amarielle 12              2) Bonda, Ida -                   
     3) Curtis, Amber 9                 4) Reed, Nicole 12                
 -- Flowing Wells                                     2:00.00         NT  
     1) Cardosa, Giselle 12             2) Espinoza, Denissa 11           
     3) Portela, Tatyana 11             4) Ross, Sabrina 11               
 
Girls 4x400 Meter Relay  - 4 x 400
================================================================================
Relay Record: @ 4:02.56  1997        Rincon University                         
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rincon                                            4:14.95    4:16.30   10   
     1) Urman, Nicole 12                2) Waller, Bekah 11               
     3) Moyer, Margie 9                 4) Knittel, Kendra 11             
  2 Flowing Wells                                     4:19.80    4:24.64    8   
     1) Fernander, Shalise 10           2) Portela, Tatyana 11            
     3) Stohlmann, Jennifer 12          4) Taylor, Kaitlin 11             
  3 Buena                                             4:43.00    4:27.83    6   
     1) Kogan, Rainey -                 2) Haller, Andrea 11              
     3) Smith, Denesia 10               4) Anderson, Kaylin 10            
  4 Ironwood                                          4:30.00    4:36.64    4   
     1) Yang, Tiffany 11                2) Wainwright, Jennifer 12        
     3) Rowland, McKenna 10             4) Lay, Kara 10                   
  5 Sahuaro                                           4:25.00    4:45.31    2   
     1) Jenkins, Katelyn 10             2) Gaul, Katherine 11             
     3) Dowdall, Heather 9              4) Curtis, Amber 9                
  6 St Augustine Catholic                             4:50.60    4:45.36  
     1) Harding, Sydney 11              2) Sand, Emily 11                 
     3) Valdenegro, Maihalani 12        4) Erchull, Alana 11              
 
Girls 4x800 Meter Relay  - 4 x 800
================================================================================
Relay Record: @ 9:53.0h  1985        Palo Verde                                
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sahuaro                                          10:10.00   10:26.48   10   
     1) Fotinos, Nicole 11              2) Dowdall, Heather 9             
     3) Newell, Chloe 12                4) Jenkins, Katelyn 10            
  2 Ironwood                                         10:26.00   10:38.77    8   
     1) Adams, Sierra 9                 2) Bonine, Shea 10                
     3) Hibbetts, Taylor 10             4) Rowland, McKenna 10            
  3 Flowing Wells                                    10:35.00   10:57.63    6   
     1) Greaber, Alison 12              2) Lopez, Desere 10               
     3) Lucero, Carissa 9               4) Woolridge, Anna 9              
  4 Buena                                                       11:13.13    4   
     1) Haller, Andrea 11               2) Laird, Breana 10               
     3) Nelson, Aleiha 12               4) Anderson, Kaylin 10            
  5 St Augustine Catholic                            11:40.50   11:41.69    2   
     1) Harding, Sydney 11              2) Kennedy, Haley 10              
     3) Sand, Emily 11                  4) Valdenegro, Maihalani 12       
  6 Flowing Wells  'B'                               11:05.00  x12:03.38  
     1) Camacho, Bianka 11              2) Kaiser, Carley 9               
     3) Romero, Justine 11              4) Monteros, Asstrid 11           
 
Girls 800 Sprint Medley -1-1-2-4
================================================================================
Relay Record: @ 1:49.96  1982        Sabino                                    
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Flowing Wells                                     1:55.40    1:56.29   10   
     1) Fernander, Shalise 10           2) Ross, Sabrina 11               
     3) Stohlmann, Jennifer 12          4) Malings, Briana 10             
  2 Ironwood                                          2:03.00    1:58.88    8   
     1) Pogue, Tori 11                  2) Vogeding, Cierra 12            
     3) Rowland, McKenna 10             4) Sandbloom, Jenna 9             
  3 Rincon                                            2:13.00    2:00.48    6   
     1) Waller, Bekah 11                2) Knittel, Kendra 11             
     3) Urman, Nicole 12                4) Beckham, Sarah 9               
  4 Buena                                             2:10.00    2:03.91    4   
     1) Givens, Aushalayia -            2) Smith, Denesia 10              
     3) Dixon, Desiree 12               4) Kogan, Rainey -                
  5 St Augustine Catholic                             2:12.20    2:15.56    2   
     1) Harding, Sydney 11              2) Perrin, Catherine 11           
     3) Erchull, Alana 11               4) Valdenegro, Maihalani 12       
 -- Rincon  'B'                                                       NT  
     1) Owens, Ashli 10                 2) Miller, Sunday 11              
     3) Erchull, Sarah 12               4) Regan, Anik 11                 
 
Girls Distance Medley -12-4-8-16
================================================================================
Relay Record: @ 12:45.3h  1987        Amphitheater                             
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Flowing Wells                                    13:25.00   13:31.75   10   
     1) Greaber, Alison 12              2) Portela, Tatyana 11            
     3) Woolridge, Anna 9               4) Lucero, Carissa 9              
  2 Ironwood                                         14:00.00   13:43.51    8   
     1) Adams, Sierra 9                 2) Hibbetts, Taylor 10            
     3) Bonine, Shea 10                 4) Wainwright, Jennifer 12        
  3 Sahuaro                                          13:00.00   14:19.18    6   
     1) Jenkins, Katelyn 10             2) Larson, Kelsey 12              
     3) Dowdall, Heather 9              4) Schafer, Adelynn 12            
  4 Buena                                                       14:43.77    4   
     1) Williams, Keleigh 11            2) Givens, Aushalayia -           
     3) Haller, Andrea 11               4) Laird, Breana 10               
  5 St Augustine Catholic                            14:33.00   15:44.63    2   
     1) Kennedy, Haley 10               2) Erchull, Alana 11              
     3) Sand, Emily 11                  4) Valdenegro, Maihalani 12       
  6 Sahuaro  'B'                                     15:00.00  x16:02.06  
     1) Brooks, Teresa 10               2) Slocum, Kira 10                
     3) Powell, Kristen 10              4) Schafer, Emmalee 9             
 
Girls 4x100 Meter Shuttle Hurdle  - 4 x 100
===================================================================================
Relay Record: @ 1:08.39  2011        Sahuaro                                   
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Sahuaro                                           1:10.00    1:12.73   2  10   
     1) Gaul, Katherine 11              2) Moeykens, Michaela 12          
     3) Fotinos, Nicole 11              4) Reed, Nicole 12                
  2 Ironwood                                          1:20.00    1:16.20   2   8   
     1) Jimenez, Natalie 10             2) Li, Joyce 10                   
     3) Wendt, Maggie 12                4) Ramey, Helen 12                
  3 Buena                                                        1:16.87   1   6   
     1) Sanchez, Anna 10                2) Saffo, Brittany 11             
     3) Dixon, Desiree 12               4) Rojas, Angelina 12             
  4 Rincon                                            1:20.31    1:17.87   2   4   
     1) Erchull, Sarah 12               2) Walker, Kelly 12               
     3) French, Kristen 11              4) Kimble, Leigh 12               
  5 Flowing Wells                                     1:22.00    1:20.14   1   2   
     1) Niesen, Sarah 9                 2) Wilson, Salihah 11             
     3) Taylor, Kaitlin 11              4) Watson, Myani 11               
 
Girls High Jump Relay
================================================================================
Relay Record: @ 15-04  1980        Buena-80 / Sabino-92                        
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
                             Female High Jump Team Scores
                                
            Place School                                          Points
           ==============================================================
                1 Ironwood                              IRON             10  (13-8)  
                2 Rincon University                     RINC              8  (13-6)  
                3 Sahuaro		                SAHU              6  (12-10)  
                4 Buena                                 BUEN              4  (4-4)

  1 Nguyen, Erin               9 Ironwood             4-10.00    4-08.00    3.33
  2 Becker, Mandy              9 Rincon               4-06.00   J4-08.00    2.66
  3 Chen, Whey-Jan            12 Ironwood             4-10.00   J4-08.00    3.33
  4 Hall, Amarielle           12 Sahuaro              4-10.25    4-06.00    2   
  5 Effiwatt, Marlene         10 Rincon               4-08.00   J4-06.00    2.66
  6 Schicker, Meghan          10 Rincon               4-02.00    4-04.00    2.66
  6 Jenkins, Katelyn          10 Sahuaro                         4-04.00    2   
  8 Ault, Carly                9 Ironwood             4-06.00   J4-04.00    3.33
  9 Saffo, Brittany           11 Buena                4-06.00   J4-04.00    4   
 10 Curtis, Amber              9 Sahuaro              4-00.00    4-00.00    2   
 
Girls Pole Vault Relay
================================================================================
Relay Record: @ 27-06  2001        Mountain View                               
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
                             Female Pole Vault Team Scores
                                
            Place School                                          Points
           ==============================================================
                1 Sahuaro		                SAHU             10  (23-0)  
                2 Ironwood                              IRON              8  (18-6)  
                3 Rincon University                     RINC              6  (14-6)  
                4 Buena                                 BUEN              4  (7-0)
  1 Walker, Kelly             12 Rincon               8-06.00    8-06.00    3   
  2 Burkel, Amy               11 Sahuaro              8-00.00   J8-06.00    3.33
  3 Wilcox, Leeann            12 Sahuaro              8-06.00    8-00.00    3.33
  4 Saffo, Brittany           11 Buena                           7-00.00    4   
  5 Branch, Rebecca           11 Ironwood             6-06.00    6-06.00    2.66
  6 Brooks, Elizabeth         11 Sahuaro              7-00.00   J6-06.00    3.33
  7 Regan, Anik               11 Rincon               5-00.00    6-00.00    3   
  8 Nguyen, Erin               9 Ironwood             6-06.00   J6-00.00    2.66
  9 Too, Rachel               10 Ironwood             5-00.00   J6-00.00    2.66
 -- Kenney, Leslie             9 Rincon               5-00.00         NH  
 
Girls Long Jump Relay
=====================================================================================
Relay Record: @ 48-11.50  1983        Rincon University                        
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
                             Female Long Jump Team Scores
                                
            Place School                                          Points
           ==============================================================
                1 Ironwood                              IRON             10  (43-0.25)  
                2 Rincon University                     RINC              8  (38-7.5)  
                3 Sahuaro		                SAHU              6  (36-11.5)  
                4 Flowing Wells                         FLOW              4  (36-10)  
                5 Buena                                 BUEN              2  (13-8)

  1 Vogeding, Cierra          12 Ironwood            15-04.00   14-11.25   0.4   3.33
  2 Chen, Whey-Jan            12 Ironwood            13-07.00   14-00.75   1.0   3.33
  3 Rowland, McKenna          10 Ironwood            14-06.00   14-00.25   1.2   3.33
  4 Edwards, Leslie            9 Rincon              14-04.00   13-10.00  +0.0   2.66
  5 Stroder, Alexis           10 Buena               14-00.00   13-08.00   0.8   2   
  6 Dunbar, Christine          9 Flowing Wells       14-00.00   13-02.50   0.2   1.33
  7 Effiwatt, Marlene         10 Rincon              13-00.50   12-11.50   0.2   2.66
  8 Gaul, Katherine           11 Sahuaro                        12-08.25   NWI   2   
  9 Moeykens, Michaela        12 Sahuaro             13-05.75   12-05.25   0.4   2   
 10 Portela, Tatyana          11 Flowing Wells                  11-10.00   1.7   1.33
 11 Schicker, Meghan          10 Rincon                        J11-10.00  +0.0   2.66
 12 Moreno, Sophia             - Sahuaro                       J11-10.00   NWI   2   
 13 Cardosa, Giselle          12 Flowing Wells       12-06.00   11-09.50   0.6   1.33
 
Girls Triple Jump Relay
=====================================================================================
Relay Record: @ 100-08  1996        Mountain View-96&97                        
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
                             Female Triple Jump Team Scores
                                
            Place School                                          Points
           ==============================================================
                1 Ironwood                              IRON             10  (88-10.5)  
                2 Sahuaro		                SAHU              8  (87-4)  
                3 Rincon University                     RINC              6  (87-1.5)  
                4 Buena                                 BUEN              4  (28-3)

  1 Fotinos, Nicole           11 Sahuaro             31-08.50   31-05.00   1.0   2.66
  2 Chen, Whey-Jan            12 Ironwood            30-05.00   30-01.75   0.8   3.33
  3 Walker, Kelly             12 Rincon              30-09.00   29-11.00  +0.0   2   
  4 Schicker, Meghan          10 Rincon              29-09.00   29-10.00   0.4   2   
  5 Vogeding, Cierra          12 Ironwood            29-02.00   29-08.25   0.9   3.33
  6 Wainwright, Jennifer      12 Ironwood            29-08.50   29-00.50  +0.0   3.33
  7 Gaul, Katherine           11 Sahuaro                        28-03.50   0.6   2.66
  8 Rojas, Angelina           12 Buena               28-11.75   28-03.00   1.1   4   
  9 Wilcox, Leeann            12 Sahuaro             27-11.25   27-07.50   1.3   2.66
 10 French, Kristen           11 Rincon              29-04.50   27-04.50   0.3   2   
 
Girls Shot Put Relay
================================================================
Relay Record: @ 105-02.50  2012        Buena                                   
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
                             Female Shot Put Team Scores
                                
            Place School                                          Points
           ==============================================================
                1 Buena                                 BUEN             10  (105-2.5)  
                2 Ironwood                              IRON              8  (76-4)  
                3 St Augustine                          STAU              6  (75-4.5)  
                4 Flowing Wells                         FLOW              4  (74-5)  
                5 Rincon University                     RINC              2  (72-10)  
                6 Sahuaro		                SAHU              0  (68-2.25)

  1 Weber, Ashley             12 Buena               42-06.75   40-11.50    3.33
  2 Butler, Candice           11 Buena               37-10.75   35-01.50    3.33
  3 Peterson, Erika           11 Ironwood            35-08.00   33-07.00    2.66
  4 Jackson, Miranda          10 St Augustine        29-04.00   30-01.75    2   
  5 Rodriguez, Elizabeth      10 Buena               27-06.25   29-01.50    3.33
  6 Monarrez, Federica        11 Flowing Wells       28-06.25   27-05.00    1.33
  7 Sebring, Josephine           Sahuaro                        26-11.00  
  8 Schicker, Meghan          10 Rincon                         25-07.00    0.66
  9 Kelley, Alexis            10 Flowing Wells       26-05.50   25-00.50    1.33
 10 Wasson, Jessa             10 Rincon              25-10.00   24-03.50    0.66
 11 Kelly, Abigail            11 St Augustine        25-01.50   23-09.50    2   
 12 Mascorro, Anisa           11 Ironwood            24-02.00   23-05.25    2.66
 13 Edwards, Leslie            9 Rincon                         22-11.50    0.66
 14 Hall, Amarielle           12 Sahuaro             21-05.00   22-00.00  
 15 Albelais, Karina          10 Flowing Wells       25-01.50   21-11.50    1.33
 16 Calderon, Esperanza       10 St Augustine        21-10.00   21-05.25    2   
 17 Hatch, Taylor             10 Ironwood            18-08.00   19-03.75    2.66
 18 Escarpeta, Tressa          - Sahuaro             22-08.25   19-03.25  
 
Girls Discus Throw Relay
================================================================================
Relay Record: @ 325-00  1987        Douglas                                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
                             Female Discus Team Scores
                                
            Place School                                          Points
           ==============================================================
                1 Buena                              BUEN             10  (311-2)  
                2 St Augustine		             STAU              8  (213-7)  
                3 Flowing Wells                      FLOW              6  (203-9)  
                4 Ironwood                           IRON              4  (194-8)  
                5 Sahuaro                            SAHU              2  (180-3)

  1 Weber, Ashley             12 Buena                 126-06     126-00    3.33
  2 Butler, Candice           11 Buena                 106-01     104-06    3.33
  3 Mascorro, Anisa           11 Ironwood              104-02      82-09    1.33
  4 Jackson, Miranda          10 St Augustine           98-08      81-00    2.66
  5 Rodriguez, Elizabeth      10 Buena                  82-00      80-08    3.33
  6 Kelley, Alexis            10 Flowing Wells          76-01      75-02    2   
  7 Kelly, Abigail            11 St Augustine           78-06      71-08    2.66
  8 Monarrez, Federica        11 Flowing Wells          74-06      71-02    2   
  9 Sebring, Josephine           Sahuaro                          J71-02    0.66
 10 Peterson, Erika           11 Ironwood               72-08      69-01    1.33
 11 Calderon, Esperanza       10 St Augustine           70-04      60-11    2.66
 12 Gradillas, Danielle        - Sahuaro                51-08      58-03    0.66
 13 Coronado, Naomy           12 Flowing Wells                     57-05    2   
 14 Powell, Kristen           10 Sahuaro                63-02      50-10    0.66
 15 Hatch, Taylor             10 Ironwood               39-06      42-10    1.33
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Buena                      106        2) Rincon                     97   
    3) Sahuaro                     81        4) Ironwood                   80   
    5) Flowing Wells               79        6) St Augustine Catholic      24   
                  Highlighted Marks are Automatic or Provisional
                           40th Annual Rincon Relays
                           Saturday, March 24th, 2012  
                         Rincon High School, Tucson AZ                         
                                   Boys Results                                    
 
Boys 100 Meter Dash Open Race
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Mendez, Quentin           12 Buena                  11.01      11.18   0.8  2  10   
  2 Ali, Sadam                10 Rincon                 11.55      11.35   0.8  2   8   
  3 DeCicco, Cody             10 Flowing Wells          11.84      11.67   0.8  2   6   
  4 Salcido, Robert           12 Flowing Wells          11.94      11.74   1.3  1   4   
  5 Paparella, Matt           12 Ironwood               11.85      11.88   0.8  2   2   
  6 Gauna, Gabriel             - Sahuaro                11.75      11.89   0.8  2   1   
  7 Palmore, Trei             12 Buena                  11.81      11.90   0.8  2 
  8 Hamilton, Jordan          11 Ironwood               11.84      11.97   0.8  2 
  9 McGhee, KJ                11 Rincon                 12.45      11.98   1.3  1 
 10 Anyaeji, Samuel            - Sahuaro                12.05      12.03   1.3  1 
 11 Taylor, Kayliyn           11 Rincon                            12.08   1.3  1 
 12 Galvan, Josh               9 St Augustine        12:32.24      12.34   1.3  1 
 13 Harding, Doug (Dj)         9 St Augustine           14.97      15.20   1.3  1 
 14 Leon, Ruben                9 St Augustine           15.54      18.22   1.3  1 
 
Boys 1600 Meter Run Open Race
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Montanez, Nico            12 St Augustine         4:36.42    4:38.12   10   
  2 Velazquez, Joshua         11 Buena                4:46.14    4:45.35    8   
  3 Dorr, Brandon             10 Rincon               4:46.11    4:45.42    6   
  4 Montano, Marcus           12 St Augustine         4:59.16    4:55.84    4   
  5 Winsten, Sam              11 Rincon               5:14.56    4:56.14    2   
  6 Acosta, Adrian            11 Rincon               5:03.77    4:57.51    1   
  7 Hein, Paul                11 Rincon                          5:05.95  
  8 Born, Casey               12 Ironwood             5:04.00    5:07.67  
  9 Reynolds, Travis          12 Flowing Wells        5:14.65    5:12.99  
 10 Edwards, David            10 Ironwood             5:22.60    5:19.53  
 11 Brenton, Phillip           - Flowing Wells        5:21.52    5:25.32  
 12 Schlagel, RJ               9 St Augustine         5:22.20    5:27.09  
 13 Platero, Scottie          11 Buena                           5:28.89  
 14 Bullington, Jake          11 Sahuaro              5:32.79    5:31.13  
 15 Coutiere, Damon           10 Sahuaro              5:25.00    5:35.11  
 16 Herrera, Alexis            9 Flowing Wells                   6:02.08  
 
Boys 300 Meter Hurdles Open Race
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Blue, Grafton             10 Buena                  43.28      42.04   2  10   
  2 Penna, Micheal            10 Flowing Wells          43.88      42.46   2   8   
  3 Courville, Michael        11 Sahuaro                43.25      42.69   2   6   
  4 Woods, Ikaika             12 Ironwood               44.04      43.02   2   4   
  5 Sterns, Cole               - Sahuaro                43.64      43.24   2   2   
  6 Burton, Satchel           10 Flowing Wells          45.58      44.79   1   1   
  7 Cameron, Justin            9 Ironwood               51.04      48.16   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay  - 4 x 100
===================================================================================
Relay Record: @ 41.75  1986        Amphitheater                                
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Buena                                               44.14      44.22   2  10   
     1) Mendez, Quentin 12              2) Sims, Ben 10                   
     3) Palmore, Trei 12                4) Portela, Andries 12            
  2 Ironwood                                            43.44      44.44   2   8   
     1) Paparella, Matt 12              2) Chairez, Abram 11              
     3) Robertson, Jet 9                4) Hamilton, Jordan 11            
  3 Flowing Wells                                       45.04      44.59   2   6   
     1) DeCicco, Cody 10                2) Pritchett, Wesley 11           
     3) Fielder, Kendall 12             4) Salcido, Robert 12             
  4 Sahuaro                                             44.64      44.86   2   4   
     1) Sterns, Cole -                  2) Gauna, Gabriel -               
     3) Senne, Jared 12                 4) Dupree, Eric 12                
  5 Rincon                                              46.91      46.91   2   2   
     1) Ali, Sadam 10                   2) McGhee, KJ 11                  
     3) Ondiego, Cliff 10               4) Billy, Alfonso 10              
  6 Sahuaro  'B'                                        45.14     x47.01   1 
     1) Young, Joron -                  2) Urbina, Brandon 10             
     3) Anyaeji, Samuel -               4) Burley, Anthony -              
  7 St Augustine Catholic                               47.64      48.36   2 
     1) Niadas, Mark 10                 2) Galvan, Josh 9                 
     3) Aragon, David 12                4) Rojel, Carlos 12               
  8 Rincon  'B'                                         50.00     x50.82   1 
     1) Salazar, Mauricio 10            2) Schicker, Chris 11             
     3) Herrerra, Javier 11             4) Barajas, Gabe 10               
  9 St Augustine Catholic  'B'                                  x1:00.74   1 
     1) Harding, Doug (Dj) 9            2) Leon, Ruben 9                  
     3) Tribolet, Carlos 9              4) Ebernol, Anton -               
 
Boys 4x200 Meter Relay  - 4 x 200
================================================================================
Relay Record: @ 1:30.58  2001        Salpointe                                 
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Buena                                             1:50.00    1:33.38   10   
     1) Mendez, Quentin 12              2) Nick, Mohave 9                 
     3) Portela, Andries 12             4) Palmore, Trei 12               
  2 Ironwood                                          1:33.30    1:34.18    8   
     1) Ngoga, Frank 11                 2) Paparella, Matt 12             
     3) Robertson, Jet 9                4) Chairez, Abram 11              
  3 Sahuaro                                           1:32.00    1:34.80    6   
     1) Dupree, Eric 12                 2) Jacobs, Brian -                
     3) Anyaeji, Samuel -               4) Gauna, Gabriel -               
  4 Rincon                                            1:40.59    1:36.93    4   
     1) Ondiego, Cliff 10               2) McGhee, KJ 11                  
     3) Taylor, Kayliyn 11              4) Flaherty, Mack 11              
  5 Flowing Wells                                     1:37.40    1:39.20    2   
     1) Burton, Satchel 10              2) Kelley, Tyler 12               
     3) Fielder, Kendall 12             4) Penna, Micheal 10              
  6 Rincon  'B'                                                 x1:42.11  
     1) Billy, Alfonso 10               2) Schicker, Chris 11             
     3) Salazar, Mauricio 10            4) Meyers-Owens, Tristan 10       
  7 St Augustine Catholic                             1:41.80    1:44.28  
     1) Galvan, Josh 9                  2) Aragon, David 12               
     3) Niadas, Mark 10                 4) Olmedo, Alejandro 11           
  8 St Augustine Catholic  'B'                                  x2:07.63  
     1) Schlagel, RJ 9                  2) Ebernol, Anton -               
     3) Harding, Doug (Dj) 9            4) Leon, Ruben 9                  
 
Boys 4x400 Meter Relay  - 4 x 400
===================================================================================
Relay Record: @ 3:20.94  1984        Buena                                     
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Rincon                                            3:38.25    3:29.43   2  10   
     1) Flaherty, Mack 11               2) Taylor, Kayliyn 11             
     3) Kenyawani, Noah 12              4) Silva, Ryan 11                 
  2 Ironwood                                          3:36.30    3:33.19   2   8   
     1) Hullinger, Logan 11             2) Woods, Ikaika 12               
     3) Orr, Robby 11                   4) Chairez, Abram 11              
  3 Flowing Wells                                     3:31.60    3:34.61   2   6   
     1) Archer, Phillip 12              2) Fielder, Kendall 12            
     3) Pritchett, Wesley 11            4) Herrera, Christopher 12        
  4 Sahuaro                                           3:38.00    3:36.98   2   4   
     1) Burley, Anthony -               2) Urbina, Brandon 10             
     3) Young, Joron -                  4) Jacobs, Brian -                
  5 Buena                                             3:49.00    3:43.67   2   2   
     1) Blake, Adarius -                2) Shaw, Darius 10                
     3) Palmore, TJ 11                  4) Blue, Grafton 10               
  6 St Augustine Catholic                             3:44.90    3:44.92   2 
     1) Montano, Marcus 12              2) Aragon, David 12               
     3) Montanez, Nico 12               4) Rojel, Carlos 12               
  7 Rincon  'B'                                       3:49.63   x3:51.36   1 
     1) Wesley, Elijah 11               2) Billy, Alfonso 10              
     3) Skov, Andy 12                   4) Mohamed, Ahmed 10              
  8 Sahuaro  'B'                                      3:45.00   x3:57.53   1 
     1) Drozd, David 11                 2) Goerke, Mason -                
     3) Lopez, Andrew 10                4) Novak, Tanner 10               
  9 St Augustine Catholic  'B'                        4:06.20   x4:35.91   1 
     1) Olmedo, Alejandro 11            2) Martinez, Nathan 9             
     3) Schlagel, RJ 9                  4) Ebernol, Anton -               
 
Boys 4x800 Meter Relay  - 4 x 800
================================================================================
Relay Record: @ 8:01.74  1984        Amphitheater                              
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rincon                                            8:12.48    8:24.44   10   
     1) Kenyawani, Noah 12              2) Lurvey, Curtis 11              
     3) Mohamed, Ahmed 10               4) Silva, Ryan 11                 
  2 Flowing Wells                                     8:28.00    8:37.49    8   
     1) Herrera, Christopher 12         2) Kaiser, Cody 12                
     3) Whitlow, Cameron 12             4) Hervol, John Henry 10          
  3 Ironwood                                          8:54.00    9:01.38    6   
     1) Orr, Robby 11                   2) Hullinger, Logan 11            
     3) Woods, Ikaika 12                4) Born, Casey 12                 
  4 Buena                                             9:20.00    9:17.21    4   
     1) Egan, Mark -                    2) Madrid, Cimeron 11             
     3) Sieler, Ammon 10                4) Velazquez, Joshua 11           
  5 Sahuaro                                           9:10.00    9:37.85    2   
     1) Rosado, Peter 10                2) Jackson, Jameel -              
     3) Hausman, Aaron 10               4) Chan, Joseph 10                
  6 St Augustine Catholic                             8:32.50    9:59.22  
     1) Rojel, Carlos 12                2) Aragon, David 12               
     3) Montano, Marcus 12              4) Montanez, Nico 12              
  7 Flowing Wells  'B'                                8:44.00  x10:11.00  
     1) Brenton, Philip 9               2) Hughes, Dylan 9                
     3) Hobby, Steven 11                4) Reynolds, Travis 12            
 
Boys 800 Sprint Medley -1-1-2-4
================================================================================
Relay Record: @ 1:32.58  1981        Santa Rita                                
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ironwood                                          1:40.00    1:36.85   10   
     1) Paparella, Matt 12              2) Hamilton, Jordan 11            
     3) Chairez, Abram 11               4) Hullinger, Logan 11            
  2 Flowing Wells                                     1:38.80    1:37.00    8   
     1) DeCicco, Cody 10                2) Pritchett, Wesley 11           
     3) Herrera, Christopher 12         4) Salcido, Robert 12             
  3 Sahuaro                                           1:38.00    1:39.66    6   
     1) Dupree, Eric 12                 2) Gauna, Gabriel -               
     3) Senne, Jared 12                 4) Jacobs, Brian -                
  4 Rincon                                            1:37.35    1:40.29    4   
     1) Ondiego, Cliff 10               2) Billy, Alfonso 10              
     3) Wesley, Elijah 11               4) Flaherty, Mack 11              
  5 Buena                                                        1:40.61    2   
     1) Cooper, Rome -                  2) Shaw, Darius 10                
     3) Nick, Mohave 9                  4) Blue, Grafton 10               
  6 Sahuaro  'B'                                      1:42.00   x1:42.81  
     1) Lopez, Andrew 10                2) Anyaeji, Samuel -              
     3) Courville, Michael 11           4) Drozd, David 11                
  7 Rincon  'B'                                       1:42.32   x1:54.89  
     1) Salazar, Mauricio 10            2) Chon, Noah 10                  
     3) Meyers-Owens, Tristan 10        4) Skov, Andy 12                  
 
Boys Distance Medley -12-4-8-16
================================================================================
Relay Record: @ 10:22.9h  1983        Amphitheater                             
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rincon                                           11:20.19   10:59.92   10   
     1) Silva, Ryan 11                  2) Mohamed, Ahmed 10              
     3) Lurvey, Curtis 11               4) Kenyawani, Noah 12             
  2 St Augustine Catholic                            10:50.00   11:12.03    8   
     1) Alderete, Zach 10               2) Rojel, Carlos 12               
     3) Montano, Marcus 12              4) Montanez, Nico 12              
  3 Flowing Wells                                    11:06.00   11:17.21    6   
     1) Archer, Phillip 12              2) Hervol, John Henry 10          
     3) Whitlow, Cameron 12             4) Kaiser, Cody 12                
  4 Ironwood                                         11:39.00   11:49.39    4   
     1) Born, Casey 12                  2) Woods, Ikaika 12               
     3) Orr, Robby 11                   4) Robertson, Jet 9               
  5 Buena                                                       12:29.23    2   
     1) Sieler, Ammon 10                2) Saski, Dakota 9                
     3) Platero, Scottie 11             4) Madrid, Cimeron 11             
  6 Sahuaro                                          12:35.00   12:58.86  
     1) Bullington, Jake 11             2) Rosado, Peter 10               
     3) Urbina, Brandon 10              4) Coutiere, Damon 10             
  7 St Augustine Catholic  'B'                                 x13:41.25  
  8 Sahuaro  'B'                                     13:00.00  x13:42.27  
     1) Chan, Joseph 10                 2) Hausman, Aaron 10              
     3) Fluker, Kenneth 10              4) Thompson, Kevin 9              
 
Boys 4x110 Meter Shuttle Hurdle  - 4 x 110
================================================================================
Relay Record: @ 1:01.12  1986        Amphitheater                              
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sahuaro                                           1:04.00    1:07.26   10   
     1) Courville, Michael 11           2) Riley, Shane 12                
     3) Sai, Wyman 12                   4) Evans, Joe 12                  
  2 Flowing Wells                                     1:14.20    1:19.80    8   
     1) Burton, Satchel 10              2) Moya, Adam 10                  
     3) Fielder, Kendall 12             4) Penna, Micheal 10              
 
Boys High Jump Relay
================================================================================
Relay Record: @ 18-10  1993        Rincon University                           
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
                             Male High Jump Team Scores
                                
            Place School                                          Points
           ==============================================================
                1 Sahuaro                            SAHU             10  (16-6)  
                2 Buena                              BUEN              8  (16-4)  
                3 Rincon University                  RINC              6  (14-8)  
                4 Ironwood                           IRON              4  (11-0)  
                5 Flowing Wells                      FLOW              2  (9-8)

  1 Senne, Jared              12 Sahuaro              5-10.00    6-00.00    3.33
  2 Palmore, TJ               11 Buena                5-04.75    5-08.00    2.66
  3 Stratton, Todd            12 Ironwood             5-06.00    5-06.00    2   
  3 Ngoga, Frank              11 Ironwood             5-06.00    5-06.00    2   
  5 Saski, Dakota              9 Buena                          J5-06.00    2.66
  6 Burley, Anthony            - Sahuaro              5-04.00    5-04.00    3.33
  7 Leffelman, Jonny          10 Buena                5-02.00    5-02.00    2.66
  8 Whisenant, Johnathan       9 Rincon               4-10.00   J5-02.00    2   
  9 Young, Joron               - Sahuaro              5-10.00   J5-02.00    3.33
 10 Penna, Micheal            10 Flowing Wells        5-02.00    5-00.00    1   
 11 Ali, Sadam                10 Rincon               5-00.00    4-10.00    2   
 12 Wilson, Patrick            9 Rincon                          4-08.00    2   
 13 Contreras, Jacob           9 Flowing Wells        4-10.00   J4-08.00    1   
 -- Felix, Jorge              10 Flowing Wells        5-00.00         NH  
 -- Evans, Daniel             10 Ironwood             4-08.00         NH  
 
Boys Pole Vault Relay
================================================================================
Relay Record: @ 40-02  1975        Rincon University                           
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
                             Male Pole Vault Team Scores
                                
            Place School                                          Points
           ==============================================================
                1 Ironwood                           IRON             10  (30-2)  
                2 Buena                              BUEN              8  (26-0)  
                3 Rincon University                  RINC              6  (23-0)  
                4 Sahuaro                            SAHU              4  (22-6)

  1 Stewart, Scotty           11 Ironwood            12-00.00   11-08.00    3.33
  2 Jerin, Jordan             10 Ironwood            12-00.00   10-06.00    3.33
  3 Smith, Jacob              12 Buena                7-00.00   10-00.00    2.66
  4 Richwine, Chance          11 Buena                8-06.00    9-00.00    2.66
  5 Sierra, Marcos             - Sahuaro              7-01.00    8-06.00    1.33
  6 Eubanks, Chris            10 Rincon               6-06.00    8-00.00    2   
  7 Wasson, Landon             9 Rincon               7-00.00   J8-00.00    2   
  8 Cameron, Owen              9 Ironwood             7-06.00   J8-00.00    3.33
  9 Yzabal, Andres             - Sahuaro              7-00.00    7-00.00    1.33
 10 Rosado, Peter             10 Sahuaro              7-01.00   J7-00.00    1.33
 11 Lofgreen, Brayden          9 Rincon               5-00.00   J7-00.00    2   
 11 Messinger, Kyle           12 Buena                7-00.00   J7-00.00    2.66
 
Boys Long Jump Relay
=====================================================================================
Relay Record: @ 64-04.50  1992        Tucson                                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
                             Male Long Jump Team Scores
                                
            Place School                                          Points
           ==============================================================
                1 Sahuaro                            SAHU             10  (56-6.75)  
                2 Buena                              BUEN              8  (51-6.5)  
                3 Ironwood                           IRON              6  (49-9)  
                4 Rincon University                  RINC              4  (48-5)  
                5 Flowing Wells                      FLOW              2  (47-7.25)

  1 Sterns, Cole               - Sahuaro             20-00.50   20-00.50   1.8   3.33
  2 Sims, Ben                 10 Buena               21-10.50   19-02.00   1.4   2.66
  3 Ali, Sadam                10 Rincon              18-08.00   18-07.00   0.9   1.33
  4 Sai, Wyman                12 Sahuaro             18-07.75   18-02.00   1.2   3.33
  5 Riley, Shane              12 Sahuaro             19-01.00   18-01.25   1.1   3.33
  6 Ngoga, Frank              11 Ironwood            18-05.00   17-05.50   0.4   2   
  7 Saski, Dakota              9 Buena                          16-10.50   0.3   2.66
  8 Miller, Talun             10 Ironwood            16-04.00   16-07.50  +0.0   2   
  9 Wesley, Elijah            11 Rincon                         16-04.50   1.0   1.33
 10 Brenton, Philip            9 Flowing Wells                  16-03.75   1.2   0.66
 11 Espinoza, Elmer           12 Flowing Wells                  16-03.25   NWI   0.66
 12 Stratton, Todd            12 Ironwood            18-02.00   15-08.00   0.2   2   
 13 Smith, Jacob              12 Buena               16-08.00   15-06.00   1.1   2.66
 14 Camacho, Anthony           9 Flowing Wells                  15-00.25   NWI   0.66
 15 Sieler, Ammon             10 Buena                          15-00.00   1.8 
 16 Granillo, Alex            11 Rincon                         13-05.50   0.1   1.33
 17 Herrera, Javier          11 Rincon                         11-07.25   1.1 
 
Boys Triple Jump Relay
=====================================================================================
Relay Record: @ 124-10.50  1997        Buena                                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
                             Male Triple Jump Team Scores
                                
            Place School                                          Points
           ==============================================================
                1 Sahuaro                            SAHU             10  (112-5)  
                2 Buena                              BUEN              8  (109-5)  
                3 Ironwood                           IRON              6  (106-5)  
                4 Rincon University                  RINC              4  (91-0.5)
  1 Sims, Ben                 10 Buena               41-04.25   40-08.50   0.1   2.66
  2 Riley, Shane              12 Sahuaro             39-10.50   38-11.00   1.7   3.33
  3 Sai, Wyman                12 Sahuaro             40-00.25   38-01.00   0.5   3.33
  4 Stratton, Todd            12 Ironwood            38-09.00   37-10.00   1.1   2   
  5 Suber, Ian                10 Ironwood            32-03.50   35-06.00   0.7   2   
  6 Young, Joron               - Sahuaro             38-08.00   35-05.00   2.1   3.33
  7 Smith, Jacob              12 Buena               34-02.00   34-06.50   2.0   2.66
  8 Sieler, Ammon             10 Buena                          34-02.00   NWI   2.66
  9 Miller, Talun             10 Ironwood            32-06.00   33-01.00   0.5   2   
 10 Eubanks, Chris            10 Rincon              30-07.00   31-00.50   1.2   1.33
 11 Wasson, Landon             9 Rincon              30-08.25   30-11.25   1.2   1.33
 12 Granillo, Alex            11 Rincon              32-00.00   29-00.75   0.9   1.33
 
Boys Shot Put Relay
================================================================================
Relay Record: @ 159-04.50  1973        Rincon University                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
                             Male Shot Put Team Scores
                                
            Place School                                          Points
           ==============================================================
                1 Rincon University                  RINC             10  (117-2)  
                2 Buena                              BUEN              8  (112-11)  
                3 Flowing Wells                      FLOW              6  (104-9.25)  
                4 Ironwood                           IRON              4  (104-2.75)  
                5 Sahuaro                            SAHU              2  (99-0.75)  
                6 St Augustine		             STAU              0  (80-5)

  1 Partridge, William         - Buena               39-07.00   41-02.75    2.66
  2 Badalamenti, Dominic      11 Rincon              40-04.75   40-02.25    3.33
  3 Akerele-Ale, Peter        11 Rincon                         39-02.50    3.33
  4 Hardy, Orion              11 Flowing Wells       38-11.50   38-08.75    2   
  5 Cini, Ed                  11 Ironwood            30-11.00   38-04.00    1.33
  6 Littleton, Aubrey         10 Sahuaro             41-04.50   38-00.25    0.66
  7 Stewart, Scotty           11 Ironwood            34-08.00   37-11.75    1.33
  8 Magallon, Justin          11 Rincon              38-09.50   37-09.25    3.33
  9 Denton, Joshua            10 Buena               36-08.50   36-02.50    2.66
 10 McCoy, Grady               - Buena               37-06.25   35-06.25    2.66
 11 Castillo, Alex            12 Flowing Wells       41-08.00   34-11.50    2   
 12 Pruett, Anthony           10 Flowing Wells       35-03.50   31-01.00    2   
 13 Kroto, Alex               10 Sahuaro             34-04.50   30-11.50    0.66
 14 Burke, Kyle               10 Sahuaro             34-06.25   30-01.00    0.66
 15 Galvan, Josh               9 St Augustine        31-09.50   28-09.00  
 16 Niadas, Mark              10 St Augustine        29-10.50   28-08.00  
 17 Kipp, Nik                 12 Flowing Wells       28-07.50   28-04.00  
 18 MacCardle, Ian            11 Ironwood            36-08.00   27-11.00    1.33
 19 Bratt, William            10 St Augustine        28-10.00   23-00.00  
 20 Farley, Sean              11 St Augustine        17-00.00   17-02.75  
 
Boys Discus Throw Relay
================================================================================
Relay Record: @ 440-00  1976        Palo Verde                                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
                             Male Discus Team Scores
                                
            Place School                                          Points
           ==============================================================
                1 Rincon University                  RINC             10  (344-8)  
                2 Buena                              BUEN              8  (318-5)  
                3 Flowing Wells                      FLOW              6  (297-9)  
                4 Sahuaro                            SAHU              4  (297-0)  
                5 St Augustine                       STAU              2  (189-1)  
                6 Ironwood		             IRON              0  (148-0)
  1 Castillo, Alex            12 Flowing Wells         112-02     130-03    2   
  2 Akerele-Ale, Peter        11 Rincon                120-05     124-10    3.33
  3 Magallon, Justin          11 Rincon                105-00     115-11    3.33
  4 McCoy, Grady               - Buena                 122-00     112-03    2.66
  5 Denton, Joshua            10 Buena                 108-00     107-03    2.66
  6 Burke, Kyle               10 Sahuaro                87-05     106-02    1.33
  7 Badalamenti, Dominic      11 Rincon                           103-11    3.33
  8 Partridge, William         - Buena                  93-02      98-11    2.66
  9 Littleton, Aubrey         10 Sahuaro               108-09      96-08    1.33
 10 Kroto, Alex               10 Sahuaro                           94-02    1.33
 11 Hardy, Orion              11 Flowing Wells          94-09      90-08    2   
 12 Niadas, Mark              10 St Augustine           86-08      89-11    0.66
 13 Stratton, Todd            12 Ironwood               85-01      82-10  
 14 Pruett, Anthony           10 Flowing Wells          74-04      76-10    2   
 15 MacCardle, Ian            11 Ironwood               76-04      65-02  
 16 Bratt, William            10 St Augustine           75-10      58-09    0.66
 17 Farley, Sean              11 St Augustine           41-00      40-05    0.66